1619/​2102

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

“Relief”. Aflang bakke af wengé. Stemplet Wenge, Kronjyden Danmark, IHQ. Udført hos Kronjyden Randers. Samt salt- og pebersæt af wengé. Bakke L. 42. B. 8. Salt- og pebersæt H. 14. (3)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Quistgaard, 10. maj 2016

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

1.450 DKK  

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK