1948/256
Et par Satsuma vaser af fajance, dekorerede i farver og guld med vismænd i relief. Utydeligt stemplet. Japan. 20. årh.s begyndelse. H. 32. (2)
Let slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag