2109/​353

“Anglais”. En samling hedvin- og snapseglas, spids kumme halvt facetslebet, på stilk med knap og mollex, heraf to med anden stilk. 19.-20. årh. H. 8,8–12,8. (37)

Let varierende form og højde. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag