Johannes van Keulen, og efterfølgere, 18. årh.
“Zee-kaart vant Schager-rak of Kattegat”. 1777. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 60,5×87,5. Uindrammet. (nr. 408).
Proveniens: Gunnar Skoogs samling.
En smule beskåret ellers i flot stand.
Gunnar Skoogs Samling af Landkort del. II, 8. august 2022
23 bud