12008/​43

Dansk snedkermester

Cirkulært Art Deco sofabord af egetræ med metalsprosser, top af glas. Udført 1930–1940erne. H. 50. Diam. 75.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder, tørrerevner samt finérskader på ben.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag