Ubekendt maler, 19. årh.
En italiensk dreng spiller harmonika og synger. Sign. R. Scharmann. Olie på lærred. 82×50.
Lærred bør strammes op. Retoucheringer. Minimale krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Ridser med mindre perforeringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
16 bud