2120/113
Fransk kaminskærm af forgyldt træ. Broderet midterstykke. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 110. B. 64. D. 46.
Lidt ustabil (løstsiddende ben). Desuden almindelige håndterings- og alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag