2031/1281
“Stella nova” halskæde af 14 kt. guld, hvidguld og sterlingsølv. L. 49 cm. Vægt ca. 72,5 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 29. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud