12006/66
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Per Kirkeby: Isolations of the parts. Sign. Oplag 500 eks. med 1 grafisk farvetryk. + 2 Digte / 2 Gedichte. 4 Træsnit / 4 Holzschnitte. Sign. #242/300. + Oeuvrekatalog 1958–1977. Radeerforeningen 1979. Alle i orig. omslag. (3)
Sælger oplyser: Oeuvrekatalog med fugtskjold på omslag og nederste højre hjørne i de første blade.
Kunst, antikviteter & design, 6. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud