Nobuyoshi Araki (f. Tokyo 1940)
Komposition fra serien “Akt Tokyo”. Sign. på bagsiden. Sølv gelatin print. Lysmål 59 × 47.
Proveniens: Galerie Bob Van Orsouw, Zürich. Proveniens: Galerie Møllerwitt, Aarhus.
Undersøgt i ramme. Original stand.
1160691 |