2031/669
Dansk møbeldesign
Kiste af teak med opklappeligt låg, hvorunder rum og bakke. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 41,5. L. 80. B. 47.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag