2031/​669

Dansk møbeldesign

Kiste af teak med opklappeligt låg, hvorunder rum og bakke. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 41,5. L. 80. B. 47.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK