872/968
Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“Les potes me quittent”, 1965. Sign. P. Wemaëre. Sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 81×65.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag