2440/​158

Vitrine af egetræ, top med to glaslåger hvorbag hvilke rigt udskårede hylder, nedre del med to fyldningslåger hvorbag hvilke hylder, rigt udskåret med blomster, bladværk og rocailler. Rokoko form. 19. årh. H. 245. B. 120. D. 49.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel løst nøglebeslag.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

31 bud

501821 2.300 DKK
970565 (Autobud) 2.200 DKK
501821 2.100 DKK
970565 (Autobud) 1.900 DKK
4468 1.850 DKK
970565 (Autobud) 1.800 DKK
4468 1.750 DKK
970565 (Autobud) 1.700 DKK
4468 1.650 DKK
970565 (Autobud) 1.600 DKK
4468 1.550 DKK
970565 (Autobud) 1.500 DKK
4468 1.450 DKK
970565 (Autobud) 1.400 DKK
4468 1.350 DKK
970565 (Autobud) 1.300 DKK
4468 1.250 DKK
970565 (Autobud) 1.200 DKK
4468 1.150 DKK
970565 1.100 DKK
1123040 1.050 DKK
1139403 (Autobud) 1.000 DKK
1123040 950 DKK
1139403 (Autobud) 850 DKK
1123040 800 DKK
1139403 (Autobud) 750 DKK
1123040 700 DKK
1139403 (Autobud) 650 DKK
1123040 600 DKK
1139403 550 DKK
1123040 500 DKK