2142/177
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Parti fra Palatinerhøjen i Rom. Sign. J. W. 14. Olie på lærred. 55 × 75,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1146, 2011 nr. 1024.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag