2050/745
Agnete Bille Therkildsen (f. Darum 1900, d. Vejby 1993)
Landskab med køer. Sign. på bagsiden AT, 56. Olie på lærred. 65×85.
Lærred bør strammes op. Minimale krakeleringer.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag