Kuffert af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, udtrækkeligt håndtag, en udvendig forlomme, et lynlås rum med stropper og brunt stof for. Navneskilt og hængelås med nøgle medfølger. H. 55 x B. 39 x D. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slitage på læderbesætninger. Ridser og mærker på plastdetaljer bagpå. Nanveskilt fremstår stemplet med initialer JD. Alle mål er cirkamål.
896810 |