1401/116
Louis XVI chatol af fyrretræ, vitrineoverdel med to glasdøre, underdel med skriveklap og fire skuffer. Danmark, 18/19. årh. H. 232. B. 113. D. 53.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Senere gallerikant. Senere glas. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 30. december 2013
Vurdering
Hammerslag