1520/​1627

Fransk vase af porcelæn med forgyldt bronze monteringer, dekoreret i farver og guld, sceneri med klassik kvinde, sign René. Faux Sevres. Monteret til lampe. H. 42 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rester af lim ved samling.

Varia, 14. maj 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK