1520/1627
Fransk vase af porcelæn med forgyldt bronze monteringer, dekoreret i farver og guld, sceneri med klassik kvinde, sign René. Faux Sevres. Monteret til lampe. H. 42 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rester af lim ved samling.
Varia, 14. maj 2015
Vurdering
Hammerslag