1837/1338
Koral- og diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med udskåret koral i form af rose omkranset af talrige brillantslebne diamanter. L. 4,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 12. september 2018
Vurdering
Hammerslag