2027/801
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af diskometal, prydet med motiv af Skt. Jørgen og dragen. Sign. monogram, 1626. H. 9,5. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag