2027/​801

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par bogstøtter af diskometal, prydet med motiv af Skt. Jørgen og dragen. Sign. monogram, 1626. H. 9,5. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK