2443/​934

Dansk møbeldesign

Fritstående skrivebord af teak, plade med kehlet bagkant, front med seks skuffer, medeformet stel, bagside med hylde. 1960'erne. H. 71. B. 155. D. 74,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skjolder på plade. Afslag på kehlet bagkant.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

1167552 6.000 DKK
909788 (Autobud) 5.500 DKK
1167552 5.500 DKK
909788 5.000 DKK
1167552 4.800 DKK
909788 (Autobud) 4.600 DKK
1167552 4.400 DKK
909788 2.400 DKK
1167552 2.300 DKK