2027/733
Kay Fisker (f. Frederiksberg 1893, d. København 1965)
Et par dørgreb af forkromet stål med profilerede greb af teak. Udført til Hotel Vestersøhus, 1939. H. 47.
Proveniens: Hotel Vestersøhus.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud