Foto endnu ikke klar
895/​736

Andres Serrano (f. New York City 1950)

“A History of sex (Martyr)”, 1995. Sign. på bagsiden Andres Serrano, 2/3 samt med titel. Cibachrome fotografi, silikone, plexiglas og træramme. Lysmål 151×124,5. Rammemål 165,5×139.

Proveniens: Paula Cooper Gallery, New York (label på bagsiden mærket ASE-305-A-PH). Proveniens: Galleri Charlotte Lund, Stockholm, Sverige. Proveniens: Privatsamling, Sverige.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK