2048/11
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn, dekoreret i farver og guld, skive af hvid emalje. Sign. Cresson, Paris. 19. årh.s slutning. H. 38. B. 26. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag