2436/381
Engelsk notespen til blystift af 12 kt. guld, rigt graveret med bladværk og prydet med facetslebne rødlige glasflusser. 19. årh.s anden halvdel. L. 12,5 cm.
Minimal alders- og brugsslitage. Revnedannelse. Vi garanterer ikke for funktionaliteten.
Vurdering
800207 |