2142/662
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Rektangulært sofabord af palisander med to udtræksplader. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 58. L. 118/184. B. 58.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|