1827/869
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition. Sign. E.J. 91, 45/150. Serigrafi i farver efter maleri. Bladstørrelse 120×90.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Dette emne handles i fuldmoms
Ramme uden glas. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 3. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud