2120/​9002

Samling af fem brocher af gyldent metal i form af bl.a. blomsterkurv, pung, sommerfugl og insekt delvist prydet med perlemor, udskåret glas, resin og facetslebne sten. Blomsterkurv ca. 3,0×2,5 cm. Pung ca. 2,5×2,5 cm. Sommerfugl ca. 4,2×2,5 cm. Insekt ca. 4,0×2,5 cm. Broche med rød sten ca. 2,5×2,0 cm. (5)

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Fashion, 19. maj 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK