Kim Holm (f. 1952)
To vaser af stentøj modelleret i kantet form med runde mundinger, dekoreret med mørk brun og beige glasur. Stemplet monogram. Unikke. H. 20,5 og 19. (2)
Proveniens: Samlingen efter Hans-Henrik Dyhr.
Iflg. oplysninger udført 1990–1992.
Moderne kunst og design, 3. oktober 2023
11 bud