12004/179
Batum. Turistplakat, USSR ca. 1930. Tryksign. M. HECTEPOBA. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100×63. Uindrammet.
Defekte hjørner, revne nederst i plakaten, lille mangel i højre side som vist i foto.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag