12004/​179

Batum. Turistplakat, USSR ca. 1930. Tryksign. M. HECTEPOBA. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100×63. Uindrammet.

Defekte hjørner, revne nederst i plakaten, lille mangel i højre side som vist i foto.

Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK

950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK