2413/​9095

Et par store havevaser af sortmalet støbejern, på koniske sokler. 20. årh. H. 134. Diam. 62. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Vaserne har stået udendørs. General synlig patina overalt.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

14.000 DKK