2139/295
Et par store italienske stager af udskåret og bemalet træ, barok form. 19. årh. H. ekskl. montering 69 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag. Ridser og mærker. Borede huller til ledning. Revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag