903/103
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Vinterdag i Lillehammer. Sign. P. Mønsted 1916. Olie på lærred. 41 × 56.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag