2049/193
Et par kandelabre af bronze stammer i form af kvinder i klassiske gevandter; hver til fem lys. Baser af marmor. 19/20. årh. H. 65 cm. (2).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud