Jonathan Monk (f. Leicester 1969)
“(Untitled) Out of Order”, 1994–95. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Akryl på lærred. 30×40.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Proveniens: Galleri Nicolai Wallner, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019