2039/86
Et par chesterfield lænestole betrukket med grønt velour, tilspidsede ben af bejdset bøg. Ca. 1900. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Manglende messing sko på forben.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag