1324/8627
Wartan Mahokian (f. Trébizonde 1869, d. Nice 1937)
“Gebirgslandschaft im Winter. Hamburg - april”. Sign. W. Mahokian. Olie på lærred monteret på plade. 17×24.
Minimale afskalninger.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud