2109/106
Rudolf Rud-Petersen (f. Sundbyøster 1871, d. 1961)
Parti med arbejdende mand. Sign. Rud. P, 8 II 07, Stenrand. Olie på plade. 36×22,5.
Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag