2016/233
Foldespejl samt bordskål af udskåret frugttræ, rigt indlagt med intarsia. Sorrento. 19. årh. H. 5. Diam. 18 og H. 47. B. 20/38. D. 8. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag