2016/​233

Foldespejl samt bordskål af udskåret frugttræ, rigt indlagt med intarsia. Sorrento. 19. årh. H. 5. Diam. 18 og H. 47. B. 20/38. D. 8. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre defekter.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK