2436/261
En samling sølv mm bestående af diverse teskeer bl.a. “Rosenborg”. Michelsen. Bægere bl.a. Georg Jensen, dessin 516. Taske med sølvmontering. Ballins eft. samt bestik, små bakker. Samt forgyldte teskeer og fransk øse af pletsølv. Danmark. Vægt 1025 g. (55)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud