506/686
Carl Bloch (f. København 1834, d. sst. 1890)
Portræt af Rudolph Puggaard. Usigneret. Betegnet på bagsiden Carl Bloch. Olie på lærred. 68×51.
Mindre krakeleringer.
Malerier, 9. februar 2005
Vurdering
Hammerslag
18 bud