2115/832
Edvard Andersen, m.fl.
Kasserolle og saucekande samt sukkerskål og stjertkande af sølv. Håndtag af bakelite og ibenholt. 20. årh. Vægt ca. 960 g. Saucekande H. 10 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder buler, ridser og mærker. Kasserolle med løst håndtag.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag