1738/1606
Tre Holmegaard illuminationslamper i rød, grøn og blå med optisk drejning og ombøjet toprand. Danmark 1862. H. ca. 9 cm. (3)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
26 bud