12120/​276

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Sofabord af røget eg med klapper. Model GE-82. Udført og stemplet hos Getama. H. 53. L. 97/160. B. 75.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 20. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag