12120/276
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sofabord af røget eg med klapper. Model GE-82. Udført og stemplet hos Getama. H. 53. L. 97/160. B. 75.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. maj 2021
Vurdering
Hammerslag