2023/614
Steffan Danielsen (f. Nólsoy, Færøerne 1922, d. Tórshavn 1976)
Fra Nolsoy bygd, Færøerne. Sign. S.D. 1958. Olie på lærred. 45×75
Generelt god stand; mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud