2023/​841

Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)

Lænestol samt skammel med stel af aluminium, betrukket med sort møbelstof. Udført hos Fritz Hansen. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

18 bud

4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK