2023/841
Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)
Lænestol samt skammel med stel af aluminium, betrukket med sort møbelstof. Udført hos Fritz Hansen. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud