Pierre Alechinsky, m.fl. (f. Bruxelles 1927)
Carl-Henning Pedersen, m.fl. (f. København 1913, d. sst. 2007)
Asger Jorn, m.fl. (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Cobra 1973”. Sign. hhv. Egill Jacobsen 72, Dotremont, Carl-Henning Pedersen 1971, Appel 72, Corneille 71, Jorn 72 og Aleschinsky, 115/150. Syv litografier i farver i original mappe med tilhørende tekstark. Udgivet af Galerie Birch, København og Galerie Moderne, Silkeborg. Bladstørrelse 65,5×48–80×60. Uindrammede.
Få håndteringsmærker og fold.
CoBrA, 1. december 2020