2115/168
E. V. Bøgh (f. Odense 1877, d. Esbønderup 1938)
Parti fra en havn. Sign. E. V. Bøgh. Olie på lærred monteret på træ. 25,5×33.
Minimale nålehuller i hjørner. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag