1947/71
Signeret Kashan tæppe, Persien. Stort herregårdstæppe med dekorativt gentagelsesmønster med palmetter, rosetter og bladværk på lys bund. Signeret: Yazd Binesh. 20. årh.s slutning. 515×305.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag