2440/93
Kinesisk Qianjiang vase, firsidet, af porcelæn malet med figurer, husskade på blomstrende gren samt isfugl og lotus. Signeret Wei Shan Shi (Ren Huanzhang) 19. årh.s slutning. H. 28 cm.
Mindre afslag på øvre rand, mindre afslag langs kanter. Brændingsfejl i form af synlig revne indvendigt fra sammenføjning af bund og sider, fra produktion.
Fra
i
Vurdering
37 bud
898831 | ||
906672 | ||
1087855 | ||
906672 | ||
1087855 | ||
906672 | ||
949351 | ||
906672 | ||
1087855 | ||
906672 | ||
949351 | ||
1087855 | ||
921445 (Autobud) | ||
1087855 | ||
921445 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 (Autobud) | ||
1065429 | ||
1087855 | ||
906672 (Autobud) | ||
1087855 | ||
906672 | ||
1087855 | ||
1124368 | ||
973551 | ||
295626 | ||
898311 | ||
1024936 |